Yalova İçin 3 Günlük Hava Durumu
YALOVA
 
 
 
 
Untitled Document
 
    KORSAN SERVİS TABİRİ KALMAYACAK

  

Başkan Salman; “S plaka ihalesinin gerçekleştirilmesinin ardından artık Yalova’da ‘Korsan Servis’ tabiri kalmayacak. Denetimlerimiz artacak ve korsana niyetlenenler hakkında yasal işlem kararlılıkla uygulanacak” dedi.

 

 Yalova Belediyesi’nin, Yalova Servis İşletmecileri Odası ile sürdürdüğü çalışmalar sonucu S plakası olmadan servisçilik yapan esnafın mağdur olmaması ve korsan taşımacılığı sonlandırmak adına 31 Temmuz Cuma günü saat 13.00’de Yalova Belediyesi Meclis Salonu’nda Encümen huzurunda yapılacak ihalede 100 adet s plaka ihaleye çıkarılacak.

 

Servisçilik yapanlar için son fırsatın olduğu ihalenin ardından sıkı denetimlerin başlayacağını açıklayan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; açıklamasını şöyle sürdürdü; “Bir süredir servisçiler odası ile yaptığımız çalışmalar sonucunda S plakası ve çalışma ruhsatı olmadan taşımacılık yapan kişiler olduğunu tespit ettik. İhaleye çıkaracağımız sayının büyük çoğunluğu bu doğrultuda çalışan esnafı ilgilendiriyor. Öncelikle bu sorunu çözüp, mağduriyeti gidereceğiz. Daha sonra sıkı denetimlerimiz başlayacak. Yalova’da ‘Korsan Servis’ tabiri kalmayacak. Denetimlerimiz artacak ve korsana niyetlenenler hakkında yasal işlem kararlılıkla uygulanacak. Bu ihale, servis işletmeciliği yapanlara S plaka ve çalışma ruhsatı tahsisi için son fırsattır.”